بازار مد و لباس کشور به حال خود رها شده

جامه پوش: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن گلایه از نبود نظارت بر بازار مد و لباس، گفت: تا زمانی که در دولت‌ها ساختار اجرایی سنتی با مدیریت روزمرگی وجود داشته باشد، تحولی ایجاد نخواهد شد.

«محمد صالح جوکار» در جمع فعالان فرهنگی استان یزد ضمن انتقاد از نبود نظارت بر بازار مد و لباس کشور، اضافه کرد: در حال حاضر پوشاک بسیار نامناسبی عرضه می‌شود که بسیاری از آنها داخلی بوده و وارداتی هم نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشکلات و معضلات موجود به ساختار سازمانی دستگاه‌ها باز می‌گردد.

جوکار با بیان این که حکمرانی با مشکلاتی مواجه است، اظهار کرد: سیاست‌های کلی نظام که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌شود و سپس توسط مجلس تبدیل به برنامه می‌شود را چه کسی باید اجرایی کند؟ تا زمانی که در دولت‌ها ساختار اجرایی سنتی با مدیریت روزمرگی وجود داشته باشد، تحولی ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در ادامه با اشاره لزوم بهره‌گیری از ظرفیت حوزه گردشگری در جهت ارتقاء فرهنگ جامعه، افزود: متاسفأنه از بحث گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در راستای ارتقاء فرهنگ کشور و انتقال این فرهنگ استفاده نکردیم.

جوکار به عدم حمایت از تشکل‌های فرهنگی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این تشکل‌ها طرح‌های بسیار خوبی دارند، ولی به علت نبود حمایت از سوی سازمان‌های ذیربط اجرایی نمی‌شود، به همین جهت نیز لازم است جهت حمایت از تشکل‌های فرهنگی، بودجه‌ای برای آنها در بودجه سنواتی اختصاص یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید