ایجاد ۹۰۰ شغل برای بانوان در واحد تولیدی پوشاک

جامه پوش: صدای دوخت چرخ ها، سردوزی پارچه های دوخته شده و اتو کاری سمفونی موزونی را در راستای تولید در گوشم می نواخت، خدیجه صادقی ۳۶ ساله و اهل صفاشهر است و کارگاهی برای تولید پوشاک راه اندازی کرده است.

صادقی می گوید: استان فارس در بخش تولید پوشاک و نساجی هنوز خیلی جای کار دارد به نحوی که علی رغم وجود چندین کارگاه تولیدی، به عنوان یک استان مصرف کننده در حوزه نساجی و پوشاک به شمار می رود.

وی ادامه داد: از سال ۹۸ با توجه به شناختی که ازظرفیت های خوب شهرستان خرم بید در راستای وجود نیروی کار بانوی ماهر و خلاق در حوزه هنر خیاطی و صنایع دستی داشتم  اقدامات اولیه اداری و ارائه طرح این کار را در شهرستان شروع کردم.

این بانوی کارافرین توضیح داد: در حال حاضر علاوه بر واحد آموزش، دو واحد تولید با حدود ۹۰ کارگر مشغول به فعالیت دارم، با توجه به آماده بودن سه هزار متر سوله، درخواست واگذاری ۱۶هزار متر زمین را داده ام که در صورت تامین زمین مورد درخواست توسط مسئولین حداکثر ظرف شش ماه فازهای کامل نساجی و تولید پارچه گردباف با استفاده از نخ و طراحی کاملا ایرانی را فعال خواهم کرد.

این کارآفرین جوان تصریح کرد: خط تولید سالانه ۱۵۰۰ تن پارچه تریکو در یک پروسه کامل رنگرزی، گلدوزی، آهار، چاپ ، منجوق دوزی و سپس برش و نهایتا تولید سه میلیون پوشاک در سال با توجه به آماده بودن بازار هدف مختلف در کشور و صادرات به بازار های هدف در خارج از ایران از اهداف این طرح ظرف دو سال آینده می باشد که برای تکمیل این فرایند و زنجیره تولیدی ظرفیت و آمادگی به کار‌گیری و آموزش ۹۰۰ نفر نیروی کار در یک سال آینده به صورت فصلی در دستور کار توسعه این تعاونی می باشد.

سخن آخر بانوی کارآفرین در ایجاد کارگاه تولیدی این بودکه هدف اصلی‌ام به‌کار گیری و توانمند سازی زنانی از جامعه است تا برای زندگی نیازمند نهادهای حمایتی نباشند.

منبع:فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید