انتقاد خبرگان رهبری از ناهنجاری‌های مد و لباس

جامه پوش: خبرگان رهبری در جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این مجلس از ناهنجاری های حوزه مد و لباس انتقاد کردند.

کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری در هشتمین جلسه خود از ابتدای سال جاری، با دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بررسی برنامه های تحولی کوتاه مدت و بلند مدت این وزارتخانه را در دستور کار قرار داد.

در این نشست، اعضای کمیسیون مطالبات خود پیرامون برخی ناهنجاری‌ها و معضلات فرهنگی در جامعه به ‌عرصه فرهنگ عمومی، وضعیت مد و لباس، سینما و تئاتر، موسیقی، حوزه نشر و کتاب و اصلاح برخی روش‌ها در موضوع رایزنی‌های فرهنگی در خارج از کشور را مطرح کردند و به بحث و تبادل نظر در این مسائل پرداختند.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با قدردانی از دغدغه‌مندی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و تایید وجود برخی ناهنجاری‌ها، ضمن تشریح رویکرد و برنامه‌های تحولی این وزارتخانه در دولت سیزدهم گفت: برنامه ‌کلان ما در حوزه های مختلف با نگاه تحولی به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر تدوین شده و تعامل با سایر دستگاه‌های فرهنگی این نگاه در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

وی همچنین فعال‌تر شدن رایزن‌های فرهنگی خارج از کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: در برنامه جدید رایزن ‌فرهنگی خارج از کشور از انفعال خارج شده و با بکارگیری نیروهای متخصص، معتقد و با انگیزه این حوزه نیز فعال‌تر عمل خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هماهنگ‌سازی جریان ‌فرهنگی کشور و توزیع عادلانه امکانات اظهار داشت: فعالیت دستگاه‌های فرهنگی باید به دور از موازی‌کاری و در جهت اهداف و مسیر مشترک نظام در عرصه فرهنگ اسلامی و در تراز نظام اسلامی باشد.

کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری از ابتدای آغاز به‌ کار دوره پنجم این مجلس، همواره مطالبه‌گری از مسؤولان فرهنگی و بررسی معضلات بخش‌های فرهنگی را در دستور کار داشته و از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم، با بازتعریف مطالبه‌گری، به رغم وقوف بر مشکلات و موانع، مسائل را با نگاه تحول، تغییر و اصلاح ساختارها دنبال خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید