امضاء تفاهم‌نامه لباس اقوام و فرهنگ عشایری

جامه پوش: تفاهم‌نامه همکاری مشترک اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و اتحادیه تعاونی‌های عشایری، دامداران متحرک ایرانیان امضاء شد.

در حاشیه نخستین نمایشگاه تهران مدکس تفاهم‌نامه همکاری بین اتحادیه تعاونی‌های عشایری و اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران طی مراسمی امضا شد.

ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک تهران در این مراسم با اشاره به اهمیت لباس اقوام گفت: این تفاهم‌نامه درباره همکاری‌های دوجانبه و مشترک پیرامون لباس اقوام و حوزه پوشاک، است که بر اساس آن قرار است یک شیوه نامه اجرایی در آینده نزدیک آماده شود.

وی ادامه داد: توجه به فرهنگ ایرانی، بومی و اسلامی و لباس اقوام بسیار مهم است و هدف ما این است که بعد از امضای این تفاهم‌نامه با توجه و استفاده از ظرفیت و پتانسیل طراحان لباس که عضو اتحادیه پوشاک هستند بتوانیم کمک دوستان در اتحادیه عشایری باشیم.

همچنین فضل خرم مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری و دامداران متحرک تهران نیز گفت: من از همه دوستان و کسانی که در اتحادیه پوشاک زحمت کشیدند و فرصت این همکاری را به وجود آ‌وردند تشکر می‌کنم یکی از اهداف ما توسعه اشتغال در میان جامعه عشایری بخصوص زنان عشایر و ارتقای توان اقتصادی آنهاست و امیدوارم با این تفاهم‌نامه بستر لازم و مناسب برای تولید پوشاک با هدف انتقال مفاهیم فرهنگی جامعه عشایری به جامعه شهری میسر شود.

وی ادامه داد: نگاه اتحادیه پوشاک به مقوله لباس اقوام و فرهنگ ایرانی و اسلامی بسیار مثبت است و همین نگاه این زمینه را فراهم کرد تا ما به دنبال آن باشیم که همکاری بیشتری‌ داشته باشیم و کسانی که در جامعه عشایری ظرفیت و پتانسیل همکاری دارند را شناسایی کنیم و در زمینه پوشاک و تولید آن فعال‌تر باشیم.

این تفاهم‌نامه با هدف توسعه اشتغال و ارتقای توان اقتصادی با تنوع بخشی به فعالیت‌های تولیدی زنان عشایر کمک به تقویت استفاده از فرهنگ پوششی اقوام ایرانی در جامعه استفاده از ظرفیت‌های طرفین در جهت رشد و توسعه اشتغال زنان عشایر بهره‌گیری از طراحی پوشش لباس اقوام ایرانی در زندگی روزمره زمینه‌سازی اشنایی فعالان حوزه پوشاک و طراحان با لباس عشایر و اقوام ایرانی و برگزاری رویدادهای نمایشگاهی لباس اقوام امضا شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید