افزایش تقاضای جهانی برای پشم میکرون استرالیا

جامه پوش: رابوبانک (Robobank) که یک متخصص بانکداری کشاورزی است؛ پیش بینی می کند بهبود تقاضای جهانی و فروش پوشاک، معیار قیمتی پشم استرالیا را در سال جاری به 1600 c/kg برساند.

به گفته تحلیلگری به نام دنیس وزنیشیانسکی (Dennis Voznesenski)، شاخص های جهانی برای پشم در همه جا بسیار قدرتمند ظاهر شده اند.

وی معتقد است که افزایش 9.2% فروش پوشاک در بخش خرده فروشی ایالات متحده، باعث افزایش قیمت پشم شده است. با وجود اینکه قیمت پشم مانند سایر کالاهای نرم به بالاترین سطح قیمتی 7 ساله خود نرسیده؛ اما شاخص قیمتی بازار شرقی (EMI) از ابتدای سال تاکنون 27% بیشتر گردیده و اخیراً برای نخستین بار از آستانه 1400 سنتی گذشته است.

او اضافه می کند که قیمت های پشم میکرون فوق العاده ظریف از قیمت های پشم میکرون ضخیم و قیمت های اوایل سال 2020 پیشی گرفته است، چرا که قیمت پشم های 17 میکرونی حدود 88% نسبت به پایین ترین سطح قیمتی در سپتامبر سال گذشته افزایش یافته اند. در همین بازه زمانی، قیمت پشم 20 میکرون در حدود 52% افزایش یافته است.

وزنیشیانسکی عنوان نموده که عواملی مانند بهبود فروش پوشاک در بازارهای عمده، به ویژه لباس های تریکو و چسبان و ارتقای وضعیت واحدهای فرآوری، تاثیر بسزایی بر این رشد داشته اند.

منبع: Textile Focus

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید