اعلام مهلت نهایی ارسال مقالات به ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی

جامه پوش: علاقه‌مندان تا روز پایانی شهریورماه سال جاری فرصت دارند تا مقالات خود را به دبیرخانه ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی ارسال کنند.
مهلت نهایی ارسال مقالات به ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی از سوی دبیرخانه بخش علمی دانشگاهی این رویداد تا پایان شهریورماه سال جاری اعلام شد و بر این اساس، دانشگاهیان و عموم علاقه‌مندان به شرکت در این بخش با رویکرد تأکید بر لزوم افزایش فعالیت‌های پژوهشی و ترویج مبانی علمی و نظری در این حوزه همچنان فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی mod.daneshgahi@gmail.com ارسال کنند.

احتمال چاپ ویژه‌نامه‌ای از مقالات برگزیده در حوزه لباس عاشورایی در حاشیه ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی وجود دارد.

پیش از این، نشست‌هایی تخصصی با رویکرد فراهم آوردن بستر مناسب به‌منظور انتقال آخرین دستاوردهای علمی در زمینه لباس عاشورایی با موضوعاتی همچون «بازتاب نمادهای اسطوره‌ای ایران در مراسم تعزیه»، «بوطیقایی روایی نقش و معنا در طراحی لباس و پارچه»، «خوانش نقش‌مایه اژدها در علم‌های عاشورایی ایران با رویکرد استحاله آیکون و گرافیک»، «معرفی نشانه‌های روایی عاشورا» و «کارکرد علمی مد پایدار در فرهنگ عاشورایی» در قالب وبینار برگزار شد و سایر شرکت‌کنندگان گواهی حضور خود را دریافت کردند.

همچنین در این بخش، مسابقه زنده تصویرسازی به شیوه زنده و آنلاین با حضور بالغ‌بر 70 هنرمند طی دو روز و در سه بخش تصویرسازی لباس بانوان، لباس کودکان و لباس آقایان برگزار شد.

یادآور می‌شود، ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و با شعار «سیاه‌پوش گشت فلک از برای حسین(ع)» از سی‌ویکم شهریور لغایت سوم مهرماه 1400 در فرهنگستان هنر برپا می‌شود.

منبع: iranmode

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید