اعلام جزئیات افتتاحیه جشنواره نقش تن‌پوش

جامه پوش: آیین افتتاحیه و معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش روز سه شنبه ۱۲ مردادماه در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران بصورت خصوصی و فقط با حضور نفرات برگزیده و مسئولین و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و علاقه مندان بصورت مجازی این مراسم را دنبال خواهند کرد.

نمایشگاه این دوره از جشنواره از ۱۱ تا ۱۸ مردادماه در محل نگارخانه‌های بهار و نامی خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد و به همین مناسبت در آستانه برگزاری دوره هشتم جشنواره، از پوستر رسمی این رویداد رونمایی شد. طراحی این پوستر نیز بر عهده حامد هاشمی، طراح گرافیک و مدیر هنری جشنواره بوده است.

هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش، برای نخستین بار علاوه بر بخش تی شرت، بخش شال و روسری را نیز به قالب های دریافت آثار جشنواره اضافه کرده است و برگزیدگان بخش‌های مختلف در آیین افتتاح این جشنواره در روز ۱۲ مردادماه معرفی خواهند شد.

علاقه مندان برای شرکت در آیین افتتاحیه می توانند از طریق لایو صفحه اینستاگرام این جشنواره به آدرس http://instagram.com/jdmod این مراسم را بصورت آنلاین دنبال نمایند.

شایان ذکر است طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، جوایز نقدی این دوره از جشنواره در هر یک از بخش‌های «تی‌شرت» و «شال و روسری» به رتبه‌های اول تا سوم به ترتیب ۴، ۲ و ۱ میلیون تومان خواهد بود. همچنین در بخش عفاف و حجاب دو اثر به عنوان شایسته تقدیر معرفی‌ خواهند شد.

همچنین علاوه بر جایزه نقدی، تسهیلات متعددی ویژه منتخبان و برگزیدگان جشنواره از جمله اعطای «نشان شیما» به منتخبان، اعطای «مالیکت معنوی» به برگزیدگان، اعطای عنوان «شرکت خلاق» به برندهای منتخب راه‌یافته به نمایشگاه و «تخصیص فضای کسب و کار» به نفرات برگزیده در پارک علوم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مشاور اجرایی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، رئیس اتحادیه پوشاک، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، داوران و مشاوران جشنواره برخی از مهمانان این مراسم خواهند بود.

منبع: دبیرخانه جشنواره

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید