اضافه شدن مود برد به جشنواره مد ولباس

جامه پوش: «مودبرد» مجموعه‌ای از تصاویر یا متریال است که مفهوم و یا احساسات خاصی را القا می‌کنند. «مود برد» که معادل فارسی آن تابلوی خلق و خوی یا الهام بخش است، کولاژی از تصاویر و اشیا با سبک بصری خاصی را نشان می‌دهد.مودبردها در زمینه‌های متفاوتی مانند طراحی ساختمان، نقاشی تابلو و حتی طراحی وبسایت نیز کاربرد دارند، اما استفاده از آن‌ها در طراحی لباس بسیار گسترده‌تر است.

سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نشستی با فعالان مد و لباس استان خوزستان در اهواز به بازنگری در جشنواره مد و لباس فجر اشاره کرد و گفت: پس از جشنواره فجر، جشنواره لباس “باوقار” را در نظر گرفته‌ایم تا در این جشنواره برندهای عفیفانه از کل جهان شرکت کنند.

وی بر تزریق مد هویتی و فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان رشته طراحی و دوخت تاکید کرد و ادامه داد: دانش آموزان رشته‌های طراحی و دوخت را باید در قالب کارگروه دانش‌آموزی مد و لباس گرد هم‌آورد و هویت بخشی شوند تا بتوان از ایده های آنان استفاده کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به تاثیر آموزش‌های کوتاه مدت در خصوص مد، لباس، طراحی و دوخت اشاره کرد و گفت: سعی می‌کنیم صدور مجوز آموزشگاه مد و لباس تسهیل شود.

 

خوزستان جزو ۶ استان نخست در زمینه‌های فرهنگی

وی از فعالیت‌های استان خوزستان در زمینه برگزاری جشنواره های مد و لباس قدردانی کرد و گفت: استان خوزستان در همه زمینه‌های فرهنگی، برتر و جزو ۶ استان اول کشور به شمار می‌رود.

امامی یادآور شد: گرایش جامعه ایرانی به پوشش ایرانی- اسلامی از جمله اهداف ماست و متخصصان این حوزه باید با تکیه بر دانش خود، نوآوری‌ها و ابتکارات جذاب ارایه دهند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به تفاهم نامه با وزارت کار در خصوص مشاغل خانگی مد و لباس اشاره کرد و افزود: با یک نگاه مثبت و سریع افرادی که از کارگروه مد و لباس معرفی می شوند می‌توانند در سامانه به عنوان شغل خانگی ثبت نام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان فعالیت‌ها و عملکرد این اداره کل در اربعین حسینی در مرز چذابه را تشرح کرد و گفت: امسال با همراهی ویژه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان شاهد عملیات فرهنگی هنری ویژه در مرزهاست که جا دارد از تلاشگران این حوزه تقدیر کنیم.

مجید منادی افزود: برنامه‌های اربعین امسال با محوریت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق افتاد و نقش فرهنگ و هنر بسیار ویژه و دارای نمود بود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در این نشست به برگزاری جشنواره “حریم مهر” در هفته حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: در هفته عفاف و حجاب، جشنواره حریم مهر در استان خوزستان با بخش های مختلف نمایشگاه، کارگاه های آموزشی طراحی لباس ایرانی، طراحی لباس عاشورایی و پرفورمنس برگزار شد.

سیدامین سپهریان ادامه داد: با دانشجویان طراحی تعامل برقرار شده و طراحان خوبی به انجمن طراحان مد و لباس تزریق شده است.

در این نشست ضمن بررسی مشکلات فعالان حوزه مد و لباس استان و ارائه راهکارها، پیرامون موضوعاتی همچون طراحی نرم‌افزار مد و لباس با هوش مصنوعی در استان، لزوم استفاده از دانش آموزان رشته‌های طراحی و دوخت، حمایت از موسسات مد و لباس، بلاتکلیفی موسسات مد و لباس، افتتاح خانه عروسک در استان، خلاقیت در حجاب ایرانی- اسلامی، برگزاری شو روم از لباس تخصصی تئاتر و سینما، برگزاری شو لباس اسلامی بحث و گفت‌وگو شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید