اصالت و اعتبار یک بانو در گرو حجاب اوست

پیام دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب

جامه پوش: مریم پورشهابی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: چه‌بسا اگر مجالی شود، زنان ایرانی تجربیات خود را در دوران چهل سال انقلاب و حضور فعالانه‌شان در تمامی عرصه‌های علمی، ورزشی، اجتماعی، سیاسی و… به‌ تمامی کشورهای جهان ارائه دهند.

ماجرای قیام مسجد گوهرشاد و اعتراض به کشف حجاب و درنهایت کشته و مجروح شدن جمع زیادی از زنان و مردان آن هم در دوره‌ای که هر فردی در کشور مذهبی و علی‌الخصوص شرقی، پس از ارتباط با جوامع غربی تلاش می‌کرد تا با ادله‌ها و تفسیرهای شخصی از مسئله حجاب و دین اسلام،‌ خود را از‌ حد و‌ حدود پوشش کامل‌تر دور کرده و حجاب را نوعی منع برای تسریع فعالیت‌های خود اعلام می‌کرد؛ اتفاقی بود که شاید در نوع خود بی‌سابقه باشد.

آن‌هم در جامعه‌ای که هر آنچه از آن‌سوی مرزها می‌آمد اعم از ایدئولوژی و یا کالاهای مصرفی برای برخی رنگ و بوی تازه داشت و به‌سرعت در بین آن‌ها گسترش پیدا می‌کرد و به‌نوعی دچار اضمحلال عزت‌نفس در جامعه خود شده بودیم و عده‌ای‌ نیز جامعه شرقی و ایرانی و‌ اسلامی را جامعه عقب‌مانده می‌دانسته و به دنبال پیشرفت با رنگ و لعاب غربی بودند.

حال و بعد از حدود ۶۰ سال از این اتفاق و متعاقب آن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و پیشرفت روز افزون جامعه زنان در همه عرصه‌ها، بیش‌ازپیش این موضوع ثابت شد که رعایت پوشش اسلامی در قالب دو اصل پوشیدگی و سادگی، آثار و نتایج مهمی از لحاظ فردی و اجتماعی در بردارد و به‌راستی‌که اصالت و اعتبار یک بانو در عفت وی نهفته است و عفت نیز درگرو حجاب؛ چه زیباست این تعبیر که فلسفه حجاب این است که زن در جامعه باشد اما نه به‌عنوان یک جنس مؤنث بلکه به‌عنوان یک انسان.

در حال حاضر نه‌تنها در کشورمان روز‌ خاص‌ سالگرد‌ ازدواج‌ حضرت‌ علی‌(ع) و‌ حضرت‌ زهرا(س)‌ به‌عنوان روز حجاب و عفاف نام‌گذاری شده، بلکه در کشورهای خارجی نیز روز یکم فوریه به‌عنوان (روز جهانی حجاب) نام‌گذاری شده است و چه‌بسا اگر مجالی شود، زنان ایرانی تجربیات خود را در دوران چهل سال انقلاب و حضور فعالانه‌شان در تمامی عرصه‌های علمی، ورزشی، اجتماعی، سیاسی و… را به‌تمامی کشورهای جهان ارائه دهند.

لیکن همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند بایستی بر روی مسئله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی صورت پذیرد. به امید خداوند متعال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان یکی از متولیان در حوزه حجاب و عفاف در این دوره گام‌های مؤثرتری برداشته و‌ امیدواریم‌ تمامی همکاران و دست‌اندرکاران‌ و‌ فعالان این حوزه‌ نیز بتوانند با حرکت‌های جهادی و مؤثر قدم‌های بزرگی برای این امر مهم بردارند.

منبع: iranmode

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید