استفاده آدیداس از ۹۶ درصد پلی استر بازیافتی

جامه پوش: آدیداس اعلام کرده است که ۹۶ درصد از کل پلی استر مورد استفاده در محصولاتش هم اکنون از مواد بازیافتی ساخته می شوند. سال گذشته آدیداس بیان کرد که در سال ۲۰۲۱، بیش از ۹۰ درصد پلی استر مورد استفاده در محصولاتش بازیافت شده است، که اگر پلی استر دست اول بود، ۳۹۰ هزار تن دی اکسید کربن تولید می کرد که معادل انتشار گازهای گلخانه ای برای تامین برق ۵۰ هزار خانه در ایالات متحده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که دستیابی به جاه‌طلبی‌ای که آدیداس برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ شروع کرد یعنی “جایگزینی تمام پلی‌استرهای دست اول با بازیافت‌شده تا پایان سال ۲۰۲۴ ” در مسیر رسیدن به هدف خود زودتر از حد انتظار است.

ویویان گات، مدیر ارشد پایداری در آدیداس، گفت: “در آدیداس، ما دائما در تلاش هستیم تا نوآوری را به سطح جدیدی برسانیم و به گام‌های اساسی که در مسیر درست برداشته‌ایم افتخار می‌کنیم. در سال ۲۰۱۷ آدیداس متعهد شد که تا سال ۲۰۲۴ ، پلی استر دست اول را با پلی استر بازیافتی جایگزین کند، و ما می دانیم که این مهم است که پیشرفت خود را به اشتراک بگذاریم و در برابر این تعهد عمل کنیم.

آدیداس به دنبال گسترش تمرکز خود فراتر از پلی استرهای بازیافتی است و آن تمرکز بر حوزه اصلی تغییر مواد با آزمایش و مقیاس بندی مواد خام جدید است و همچنین بازنگری در کل فرآیندها برای طراحی محصولاتی که چرخه عمر دایره ای دارند که موجب کاهش ردپای کربن و انتشار مضاعف گازهای گلخانه ای خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید