تبدیل زندان به کارگاه تولید پوشاک

جامه پوش: زندان دلیجان به کارگاه پوشاک واشتغال ۷۰درصدی زندانیان تبدیل شده است، ایجادکارگاه‌های تولیدی درزندان دلیجان زمینه‌ اشتغال بسیاری از زندانیان این زندان را فراهم کرده است.

عباس آیینه دار دادستان دلیجان از تبدیل زندان محکومان جرائم غیرعمد این شهرستان به کارگاههای تولیدی خبر داد و گفت: این کارگاه با همکاری انجمن حمایت از زندانیان وتعدادی از خیرین شهرستان احداث شده است.

آیینه دار افزود: دراین زمینه ،کارگاه‌های مختلف ازجمله کارگاه خیاطی با نصب ۱۲ دستگاه چرخ خیاطی تجهیز گشته و بیش از ۷۰ درصد از مددجویان با گذراندن دوره آموزشی در این کارگاهها مشغول به کار شدند.

غفاري رئیس اداره زندان‌ دلیجان هم اشتغال به کار زندانیان را موجب درآمدزایی آنها وتامین هزینه هاي زندگی خانواده های آنان دانست وابراز امیدواری کرد مدیران کارخانه‌ها و کارگاه‌های دلیجان نیز به زندان اعتماد کرده و برای حمایت از خانواده زندانیان برای رونق تولید و کسب وکار حامی آنها باشند.

شهرام ابراهیمی مديرعامل انجمن حمایت از زندانیان دلیجان هزینه راه اندازی کارگاه تولید پوشاک صنعتی را یک میلیارد تومان اعلام کرد و از استقبال خوب صنایع شهرستان برای خرید محصولات این کارگاه خبرداد.

ابراهیمی همچنین از برنامه ریزی برای ایجادکارگاه‌های تولیدی جدید وتولیدمحصولات مرتبط با صنعت دلیجان توسط این انجمن درآینده خبرداد.

منبع: IRIB

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید