آیا 850 دست لباس تیم ملی گم شده است؟

جامه پوش: حواشی یک پست اینستاگرامی مشترک از سوی ملی پوشان فوتبال پس از برد برابر لبنان، عالمگیر شد و هر چه مسئولان فدراسیون کوشیدند اثر پست مشترک را از بین ببرند به نتیجه قابل توجهی دست نیافتند.

پوشیدن چندباره لباس کهنه در یک سال و بشور و بپوش بودن لباس های تیم ملی، برای اعتبار فدراسیون “خوبان عالم” بسیار سنگین بود. آنها در تلاش بودند تا ثابت کنند ملی پوشان لباس نو در هر بازی به تن می کنند که اظهار نظر نماینده برند آل اشپورت، کار را برای آنها نه تنها سخت بلکه با یک ابهام بزرگتر همراه کرد. وحید جعفری طی یک نامه به رفع اتهام از خود و برند آل اشپورت اقدام کرده است اما بخشی از این نامه، از یک ابهام بزرگ پرده برداشته است؛ او گفته است طی مدت 9 ماه، 850 دست لباس نو تحویل فدراسیون داده است! حال سئوال اینجاست که اگر این لباس ها به تن ملی پوشان فوتبال نرفته است، چه کسانی آنها را به تن کرده است؟ و در واقع دقیق تر می شود اینطور پرسید که این 850 دست لباس کجا هستند؟ آیا فدراسیون دریافت 850 دست لباس را تایید می کند یا در واقع می شود گفت گم شده است؟

وحید جعفری، نماینده انحصاری برند آل‌اشپورت آلمان در خاورمیانه و ایران، اما به چند ابهام کلی درباره تأمین البسه تیم ملی این‌طور پاسخ داده است:

«۱- شرکت آل‌اشپورت از طریق نماینده خود در ایران علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ قرارداد اسپانسری را به مدت ۵ سال تا پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با فدراسیون فوتبال منعقد کرد و در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۹ با توجه به شرایط فورس ماژور به وجود آمده ناشی از اپیدمی کرونا و تأثیر آن بر توقف و کاهش تولید البسه در کارخانجات آل‌اشپورت و مشکلات به وجود آمده در حمل و نقل بین‌المللی طی اظهارنامه رسمی مراتب فسخ قرارداد خود را به فدراسیون اعلام کرد و این در حالی است که این شرکت تا تاریخ فسخ نسبت به انجام تمام تعهدات خود اهتمام لازم را داشته است.

۲- پس از تغییرات و روی کار آمدن رئیس جدید فدراسیون فوتبال و در مقطع حساس مسابقات مقدماتی جام جهانی و مشکلات متعدد آن فدراسیون و پس از پیگیری‌های مکرر آن فدراسیون، اینجانب به دلیل حس تکلیف و وظیفه به کشورم در نامه‌ای به آن فدراسیون در ابتدای سال ۱۴۰۰ اعلام کردم علی‌رغم فسخ قرارداد و تا زمانی که فدراسیون با اسپانسر جدید البسه خود توافق کند، البسه مورد نیاز تیم ملی فوتبال بزرگسالان را در اختیار فدراسیون به صورت رایگان قرار می‌دهم.

۳- با توجه به حواشی منتشر یافته در رسانه‌ها در خصوص آنکه بازیکنان لباس کهنه می‌پوشند، به استحضار می‌رساند صرفاً در ۹ ماه گذشته این شرکت نسبت به تحویل رایگان صرفاً تعداد ۸۵۰ دست لباس مسابقه برند آل‌اشپورت با طراحی جدید و بالاترین تکنولوژی روز دنیا در صنعت پارچه و دوخت تحویل فدراسیون شده است که با توجه به آنکه در ۹ ماه تیم ملی فوتبال کمتر از ۱۰ بازی رسمی و دوستانه داشته، این میزان بسیار بیشتر از البسه مورد نیاز بوده است. حال آنکه بر اساس اعلام بازیکنان و قهرمانان عزیز تیم ملی این البسه به آن‌ها اختصاص نیافته است و این موضوع می‌بایست توسط فدراسیون محترم فوتبال بررسی و مرتفع شود.

۴- مزید استحضار است فارغ از تعداد ۸۵۰ دست لباس مسابقه اورجینال به همان نسبت سایر البسه مورد نیاز اعم از گرمکن شلوار، لباس‌های متعدد تمرینی، لباس‌های هتلی، کفش، لباس‌های دروازه‌بانی و… جمعاً به ارزش ۳۶۰ هزار دلار صرفاً در همین مقطع کوتاه و پس از فسخ قرارداد بدون هیچ‌گونه چشمداشتی و به صورت رایگان و بر اساس درخواست‌های مکتوب آن فدراسیون تحویل شده است.

۵- در خصوص شرکت رابردومان و حواشی مطروحه به استحضار می‌رساند در خرداد و تیر ماه ۱۴۰۰ پس از جلسات متعدد با فدراسیون فوتبال و نگاه آن فدراسیون به احیای قرارداد و تأکید بر ایجاد درآمدزایی برای آن فدراسیون از طریق فروش البسه هواداری و ایجاد فروشگاه‌های هواداری تیم ملی فوتبال از طرف فدراسیون شرکتی به نام رابردومان به آل‌اشپورت معرفی شد و طی قراردادی در تاریخ اول شهریور ۱۴۰۰ این شرکت صرفاً به عنوان شرکت همکار در ایجاد بستر فروش البسه هواداری تیم ملی فوتبال در حوزه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به همکاری کرد، اما به دلایل مختلف پس از مشکلات به وجود آمده در فاصله یک ماه از شروع قرارداد، شرکت آل‌اشپورت نسبت به فسخ قرارداد و پایان همکاری با این شرکت و اعلام آن به فدراسیون اقدام کرد. همچنین مزید اطلاع است شرکت رابردومان هیچ‌گونه نمایندگی از شرکت آل‌اشپورت در ایران نداشته، ندارد و همچنین هیچ‌کدام از البسه رایگان تحویلی به فدراسیون توسط این شرکت تأمین نشده است.

۶- همچنین مزید اطلاع است اینجانب در مکاتبات و جلسات متعدد به فدراسیون محترم فوتبال اعلام کرده‌ام علی‌رغم آنکه چندین ماه است این فدراسیون مشغول مذاکره با سایر برند‌های ورزشی بوده، به دلیل وظیفه ملی خود تا زمان قرارداد با اسپانسر جدید البسه مورد نیاز تیم ملی بزرگسالان را نیز به صورت رایگان بدون هیچ‌گونه چشمداشتی با همان کیفیت اورجینال و در شأن قهرمانان عزیز تأمین می‌کنم و با توجه به فسخ قرارداد نیز در صورت لزوم حاضر است از طریق تنظیم قرارداد و یا الحاقیه جدید به همکاری خود تا زمان حل مشکلات و انتخاب اسپانسر جدید ادامه دهد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید